Dr House (House M.D.) 2004-2014

Dr House (House M.D.) 2004-2014
9 grudnia 2014 serial-e

Osiem serii, sto siedemdziesiąt siedem odcinków wielokrotnie nominowanego i nagradzanego serialu, który zadebiutował na telewizyjnej antenie 16 listopada 2004 roku. Jego fabuła koncentruje się wokół osoby Gregory’ego Hause’a, który do dziś wśród fanów i przeciwników serialu swoją osobą i postawą szczególnie względem pacjentów budzi skrajne emocje. Dr Hause w wielu odcinkach dał się poznać widzom, jako szalony, niegrzeczny i brutalnie szczery, ale mimo wszystko wręcz genialny specjalista, który, na co dzień nadzoruje zespół lekarzy w szpitalu klinicznym Princeton-Plainsboro w New Jersey (fikcyjna placówka).

Każdy odcinek to inna, nierzadko ciężka przypadłość pacjentów Dr Hause’a, którą wspólnie z prowadzonym zespołem, jako „ostatnia deska ratunku” podejmuje, diagnozuje i leczy. W grupie specjalistów często dochodzi do burzliwych różnic poglądów. Zespół najczęściej inaczej niż House stara się zdiagnozować pacjenta i nie zgadza się z jego twierdzeniami, lecz finalnie to dr Gregory stosując często niekonwencjonalne metody ma rację.

Początkowo zespół dr House’a tworzą: dr Allison Cameron (Jennifer Morrison), dr Robert Chase (Jesse Spencer) i dr Eric Foreman (Omar Epps). W czwartym sezonie pojawia się dr Chris Taub (Peter Jacobson), dr Lawrence Kutner (Kal Penn) i dr Remy „Trzynastka” Hadley (Olivia Wilde). Od siódmego sezonu do zespołu dołącza Martha Masters (Amber Tamblyn), a w ósmym pojawia się dr Chi Park (Charlyne Yi) i lekarka więzienna dr Jessica Adams (Odette Annable).

Fani serialu na równi z tym, co dzieje się na szpitalnych korytarzach mogą poniekąd zajrzeć i obserwować prywatne życie Gregory’ego Hause’a, jego jedynego przyjaciela doktora Jamesa Wilsona (Robert Sean Leonard), który jest ordynatorem oddziału onkologii oraz dr Lisy Cuddy (Lisa Edelstein), która jest przełożoną Hause’a i dyrektorem szpitala Princeton Plainsboro.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.