Hannibal 2013

Hannibal 2013
15 stycznia 2015 serial-e

Stworzony przez Bryana Fullera na podstawie serii książek Thomasa Harrisa serial Hannibal to debiutujący w amerykańskiej stacji NBC kryminał. Produkcja nagrodzona statuetką Saturna to jak dotąd trzy trwające sezony, których odcinki spotkały się z uznaniem widzów na całym świecie.

Fabuła serialu Hannibal koncentruje się na osobie Willa Grahama (Hugh Dancy), który wspólnie z FBI z sukcesem tropi seryjnych morderców. Wszystko się zmienia, gdy trafia na zabójcę, którego działanie jest dla niego niezrozumiałe. Will prosi o pomoc błyskotliwego doktora psychiatrii Hannibala Lectera (Mads Mikkelsen). Dr Lecter pomaga mu zrozumieć i poradzić sobie z jego nad wyraz rozwiniętymi zdolnościami analitycznymi. Wspólnie rozwiązują sprawę i od tej pory razem z sukcesem zmykają większość zagadek kryminalnych.

Will Graham nie jest świadomy, z kim tak naprawdę współpracuje. W niedługo po pierwszych sukcesach, które osiągnął wspólnie z doktorem Lecterem zostaje oskarżony o morderstwa, których dopuścił się Hannibal. Osadzony na oddziale psychiatrycznym za zbrodnie, których się nie dopuścił musi udowodnić swoją niewinność. Wątpliwości, co do winy Willa nabiera szef jednostki FBI Jack Crawford (Laurence Fishburne). Po osadzeniu Willa doktor Hannibal Lecter obejmuje jego stanowisko konsultanta i mimo wszystko stara się utrzymać z nim kontakt. Wkrótce potem ta śmiertelnie niebezpieczna gra, którą prowadzą bohaterowie, przyjmuje szokujący obrót i diametralnie zmienia ich życie.

 

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.