Pakt

Pakt
1 lutego 2017 serial-e

Pakt to polski serial telewizyjny emitowany od 8 listopada 2015 r. przez HBO Polska. Pierwsza seria była adaptacją norweskiego serialu „Układ”, natomiast druga seria jest już autorstwa polskich scenarzystów. W obydwu sezonach serialu grali:

  • Marcin Dobrociński jako Piotr Grodecki, dziennikarz śledczy
  • Witold Dębicki jako Andrzej, szef dziennika „Kurier”
  • Adam Woronowicz jako Dariusz Skalski, minister gospodarki, który w imieniu polskiego rządu prowadzi ważne negocjacje w sprawie podpisania traktatu energetycznego
  • Mariusz Bonaszewski jako premier

Pakt to serial osadzony we współczesnej Polsce. Dziennikarz śledczy Piotr Grodecki wpada na trop dużej afery finansowej. Okazuje się, że sprawa dotyka go osobiście, ponieważ w cała aferę zamieszany jest jego brak, Daniel. Mimo sprzeciwu redakcji, Grodeckiemu udaje się opublikować materiał z całej akcji. Wzbudza to zainteresowanie opinii publicznej. Weronika, agentka CBŚ, pomaga Grodeckiemu odkryć drugie dno całej sprawy. W skutek nieszczęśliwych zdarzeń, sprawa zaczyna się komplikować i zatacza coraz szersze kręgi. Sprawa zaczyna dotyczyć coraz więcej osób, wśród których są politycy i biznesmeni.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.