Spartakus 2010-2013

Spartakus 2010-2013
21 grudnia 2014 serial-e

Produkcja inspirowana historycznymi wydarzeniami. Na jej obraz składa się miniserial Spartakus: Bogowie areny (Spartacus: Gods of the Arena), który jest wstępem do serialu i odnosi się do życia gladiatora Gannikusa (pierwszego mistrza z domu Batiatusa).

Właściwy serial to kolejno trzy serie Spartakus: Krew i piach (Blood and Sand) z 2010 roku, którego fabuła odnosi się do osoby głównego bohatera i opowiada o zdarzeniach poprzedzających jego życie w niewoli i przyczynach śmierci żony Sury (Erin Cummings).

Kolejna seria – Spartakus: Zemsta (Vengeance) z 2012 roku obrazuje zdarzenia następujące po wymordowaniu elity w domu Batiatusa i ucieczce gladiatorów. Przywódca rebelii wraz z towarzyszami rozpoczyna budowę armii, której nieudanym stłumieniem zajął się pretor Claudius Glaber (Craig Parker). Ten sezon dostarcza widzom jeszcze więcej emocji. Jego bohaterowie oprócz walki „o sprawę” realizują własne cele.

W trzeciej serii Spartakus: Wojna potępionych (War of the Damned) z 2013 roku rosnąca w siłę armia buntowników po rozgromieniu legionów i śmierci pretora Glabera zamierza zadać Rzymowi ostateczny cios. Ich stłumieniem na prośbę senatu ma zająć się Mark Krassus (Simon Merrells). Widzowie tego sezonu zgłębiając kolejne odcinki przeżywają wspólnie z ich bohaterami zmienne emocje począwszy od triumfów po stoczonych bitwach i radości narodzin po gorycz porażki i śmierć.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.