Świat według Kiepskich 1999

Świat według Kiepskich 1999
4 stycznia 2015 serial-e

Serial komediowy Świat według Kiepskich to polski sitcom początkowo w reżyserii Okiła Khamidowa (reżyser do 282 odcinka), a następnie Patricka Yoki (reżyser od 283 odcinka). Produkcja nagradzana Telekamerami została pozytywnie odebrana przez widzów. Ten niemal najdłużej emitowany serial zbiera każdorazowo przed telewizorami milionowe grono widzów.

Świat według Kiepskich to opowieść o perypetiach życia tytułowej rodziny oraz ich sąsiadów. Wszyscy są mieszkańcami Wrocławia. Zajmują lokale w kamienicy przy ulicy Ćwiartki 3/4. W większości emitowanych odcinków widzowie oglądają akcję z udziałem Ferdynanda Kiepskiego (głowa rodziny, bezrobotny, alkoholik, którego ulubionym zajęciem jest oglądanie telewizji), Haliny Kiepskiej (matka i żona, zawodowa pielęgniarka, która jako jedyna utrzymuje dom), Waldemara Kiepskiego (smakosz piwa, który interesuje się kulturystyką), Marioli Kiepskiej (próżna dziewczyna, której celem jest podobanie się chłopcom), Mariana Paździocha (sprytny handlarz bielizną) i Arnolda Boczka (nielubiany pracownik miejscowej rzeźni, fan baletu mongolskiego).

W pierwszych sezonach występowała również fanka Koziołka matołka babka Rozalia Kiepska, która zmarła w 2007 roku. Rzadziej w serialu występuje żona Paździocha Halina, listonosz Edzio, Borysek i Jolanta Kiepska (żona dorosłego Waldka). W miarę trwania produkcji na jej ekranie dojrzewają dzieci Kiepskich. Każdy z odcinków to nierzadko przepełnione prostym humorem sytuacje i odwołania do najważniejszych wydarzeń z kraju i życia rodziny.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.