Zakazane imperium (Boardwalk Empire) 2010-2014

Zakazane imperium (Boardwalk Empire) 2010-2014
26 grudnia 2014 serial-e

Serial Zakazane imperium (Boardwalk Empire) zadebiutował na antenie amerykańskiej stacji HBO we wrześniu 2010 roku. Premierowy odcinek w Polsce wyemitowano w styczniu 2011 roku. Wielokrotnie nominowana oraz nagradzana seria już od pierwszych odcinków spotkała się z uznaniem widzów na całym świecie. Serial zdobył m.in. statuetkę Złotego globu. Grający w nim aktorzy kilkukrotnie otrzymali nagrody Emmy. Obecnie, fani zakończonej już produkcji mają możliwość jej ponownego zobaczenia w HBO GO.

Akcja serialu Zakazane imperium została osadzona w Atlantic City. Panuje właśnie uchwalona w latach dwudziestych i trzydziestych XX wieku prohibicja. Fabuła pięciu serii – łącznie pięćdziesięciu sześciu odcinków koncentruje się na osobie lokalnego polityka Enocha Nucky’ego Thompsona (Steve Buscemi).

Nieoficjalnie kontrolujący miasto król nielegalnego imperium Nucky jest powszechnie znany. Odwiedzają go zarówno politycy jak i gangsterzy. Jego gośćmi są też walczący z rosnącą liczbą przemytów nielegalnego alkoholu i przestępczością agenci federalni. Gdy Enoch zaczyna robić interesy z największymi gangsterami – Arnoldem Rothsteinem (Michael Stuhlbarg), Luckym Luciano (Vincent Piazza) i Alem Capone (Stephen Graham) jego wystawne życie, które nie pasuje do standardu życia lokalnego polityka skupia uwagę innych. Niesie to za sobą narastające problemy, którym główny bohater musi stawić czoła.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.