Żywe trupy (The Walking Dead) 2010

Żywe trupy (The Walking Dead) 2010
4 stycznia 2015 serial-e

Amerykański serial Żywe trupy (The Walking Dead) to postapokaliptyczna produkcja, której światowa premiera miała miejsce 31 października 2010 roku. Seria Żywych trupów to efekt pracy duetu Franka Darabonta (reżyser m.in. Zielonej mili, czy Skazanych na Shawshank) oraz Gale Anne Hurd (producentka m.in. Terminatora, czy Obcego), do której stworzenia inspiracją był bestsellerowy komiks Roberta Kirkmana o tym samym tytule.

Serial Żywe trupy (The Walking Dead) już od pierwszych odcinków spotkał się z uznaniem widzów na całym świecie. W 2015 roku zagorzali fani produkcji zgłębią ostatnie odcinki piątej serii. Od daty premiery grający w serialu aktorzy oraz sama produkcja otrzymała wyróżnienie w postaci m.in. nagrody Emmy, Kryształowej statuetki, czy Saturnów.

Fabuła serialu opowiada o zdarzeniach po apokalipsie. Świat opanowują zombie. Garstka bohaterów na czele z szeryfem Rickiem Grimesem (Andrew Lincoln) i jego rodziną podróżuje w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia. Ocalali w bezustannym strachu uciekają przed hordami żywych trupów zmagając się z trudnościami dnia codziennego. Ponad to obraz przedstawia sytuacje, do jakich zdolny jest człowiek w przypadku śmiertelnego zagrożenia.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.