‚Allo ‚Allo! 1982-1992

‚Allo ‚Allo! 1982-1992
7 stycznia 2015 serial-e

Serial komediowy ‚Allo ‚Allo! to brytyjska produkcja, której twórcami są David Croft i Jeremy Lloyd. Debiutująca w grudniu 1982 roku na antenie stacji BBC seria spotkała się z uznaniem widzów na całym świecie. Wiele wątków tej produkcji to parodia emitowanego w latach siedemdziesiątych serialu Secret Army.

Fabuła ‚Allo ‚Allo! to czas II wojny światowej. W okupowanej przez Niemców Francji, w miasteczku Nouvion ulubionym miejscem spotkań okupantów jest kawiarnia Café René. To miejsce jest także strategicznym punktem operacyjnym działaczy francuskiego ruchu oporu.

Właściciel kawiarni René Artois pod groźbą śmierci jednocześnie realizuje usługi dla przybywających do lokalu Niemców i polecenia działaczy francuskiego ruchu oporu. Sytuacja ta nierzadko niesie za sobą przezabawne sceny. Wszystko nabiera rozpędu, gdy niemieccy żołnierze w osobie von Stroma i kapitana Hansa polecają Artois-owi przechowanie obrazu Upadłej Madonny z wielkim cycem van Clompa, a francuscy działacze ukrycie dwóch angielskich lotników.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.