Breaking Bad 2008-2013

Breaking Bad 2008-2013
11 grudnia 2014 serial-e

„Życiowy” serial z gatunku dramatu kryminalnego, który przez wielu znawców tematu został uznany za jeden z lepszych seriali wszech czasów. Breaking Bad zadebiutował na ekranach telewizyjnych widzów w USA i Kanadzie 20 stycznia 2008 roku. Jego premiera w Polsce miała miejsce dużo później, bo z końcem marca 2011 roku. Do czasu zakończenia pięciu serii – łącznie sześćdziesięciu dwóch odcinków, których finał w Stanach Zjednoczonych miał miejsce z końcem września 2013 roku serial zdobył liczne nominacje oraz nagrody – między innymi nagrodę Emmy.

Miejscem akcji serialu Breaking Bad jest Albuquerque (stan Nowy Meksyk). Mieszkający tam wraz z ciężarną żoną Skyler White (Anna Gunn) oraz chorym na porażenie mózgowe synem Walterem White’em Jr. (RJ Mitte) nauczyciel chemii Walter White dowiaduje się podczas nieplanowanego pobytu w szpitalu, że ma nieoperacyjnego raka płuc. Po tej wiadomości pozbawiony skrupułów mężczyzna z uwagi na ciężką sytuację finansową rodziny postanawia zapewnić jej po swojej śmierci byt i zajmuje się produkcją oraz handlem metamfetaminy. Chory na nowotwór Walter swoją przestępczą drogę rozpoczyna wspólnie z byłym uczniem Jessem Pinkmanem (Aaron Paul), a w jego życiu już od początku trwania przestępczego procederu zaczynają piętrzyć się poważne problemy.

Na szczególną uwagę fanów powinien zasługiwać fakt, że pomimo zakończenia w 2013 roku serii w pierwszym kwartale 2015 roku ma się pojawić jej produkt uboczny (spin-off) pod tytułem Better Call Saul.

 

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.