Na wspólnej

Na wspólnej
1 lutego 2017 serial-e

Na wspólnej to polski serial telewizyjny emitowany w TVN od 27 stycznia 2003 r. Nadawany jest od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:15. Do stycznia 2017 wyemitowano 2417 odcinków. Jest to międzynarodowy format, którego pierwowzorem są niemiecka produkcja Unter Uns i węgierska – Barakot kozt. Polska wersja serialu odnosi bardzo duże sukcesy. Serial był nominowany do Telekamer. W 2005 r. został nominowany w kategorii serial, natomiast w latach 2006, 2007 i 2008 był nominowany w kategorii serial obyczajowy. Zdobył Telekamerę 2008. W 2011 r. został nominowany też w kategorii serial codzienny.

3 września 2008 została wydana książka Elżbiety Bogusławskiej-Przybysz pt. Kuchnia na Wspólnej. Przedstawia ona bohaterów i aktorów serialu Na Wspólnej poprzez pryzmat ich zwyczajów i upodobań kulinarnych. Czytelnik zagląda do kuchni głównych bohaterów i do baru Na Wspólnej.

Akcja serialu toczy się wokół przyjaciół, którzy poznali się w domu dziecka. W dorosłym już życiu postanawiają również razem mieszkać. Zakładają spółdzielnię mieszkaniową przy ul. Wspólnej 17 w Warszawie. Wszystkich przyjaciół łączy osoba Marii Zięby (Bożena Dykiel), ich nauczycielki z domu dziecka.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.