Peaky Blinders 2013

Peaky Blinders 2013
13 grudnia 2014 serial-e

Brytyjski dramat kryminalny, który stworzył i wyreżyserował na potrzeby BBC Steven Knight to obowiązkowa pozycja szczególnie dla fanów tego gatunku. Serial Peaky Blinders zadebiutował po raz pierwszy na ekranach telewizyjnych we wrześniu 2013 roku. Jego fani zobaczyli jak dotąd dwie serie – 12 pełnych emocji odcinków.

Akcja serialu Peaky Blinders toczy się na ulicach Birmingham, gdzie główny bohater Thomas „Tommy” Shelby (Cillian Murphy) wspólnie z członkami swojej rodziny dowodzą jednym z najsilniejszych ugrupowań przestępczych w mieście. Gang Peaky Blinders, który swoją nazwę zawdzięcza noszonym przez jego członków czapkach z wszytymi żyletkami budzi powszechny strach. Zyski z przestępczej działalności czerpie głównie z nielegalnych zakładów bukmacherskich, handlu na czarnym rynku i haraczy. Wszystko się zmienia w chwili, gdy  Tommy decyduje się zwiększyć swoje wpływy wykorzystując do tego skradzioną broń. Na jego drodze staje jednak przybyły do miasta funkcjonariusz policji Chester Campbell (Sam Neill), który zamierza odzyskać skradzione karabiny oraz Billy Kimber (Charlie Creed-Miles), który w mieście ma monopol na zakłady bukmacherskie.

Niebawem przed fanami serialu stanie kolejne, emocjonujące wyzwanie. W najbliższym czasie zobaczą oni kolejny, trzeci już sezon serialu.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.