Skazany na śmierć (Prison Break) 2005-2009

Skazany na śmierć (Prison Break) 2005-2009
29 grudnia 2014 serial-e

Serial Skazany na śmierć (Prison Break) zadebiutował na antenie amerykańskiej stacji FOX z końcem sierpnia 2005 roku. Widzowie w Polsce śledzili losy jego bohaterów w Polsacie i na kanale Fox Polska. Twórcy produkcji planowali początkowo emisję tylko trzynastu części pierwszej serii. Jej sukces zaowocował powstaniem i emisją łącznie 81 podzielonych na cztery sezony odcinków.

Fabuła serialu skupia się na osobie inżyniera Michaela Scofielda (Wentworth Miller). Porzuca on dotychczasowe życie po to, by ratować oczekującego w więzieniu stanowym Fox River na wyrok śmierci brata Lincolna Burrowsa (Dominic Purcell). Początkiem drogi do jego oswobodzenia staje się upozorowany napad na bank, za którego przeprowadzenie Michel trafia do więzienia, w którym przebywa Lincoln.

Mało kto wie, że Scofield zaprojektował zakład Fox River. Trafia za jego mury z pozornie nic nieznaczącą grafiką, która wytatuowana jest niemal na całym jego ciele. W rzeczywistości tatuaż przedstawia plany więzienia. Od pierwszych chwil pobytu w nim Scofield wdraża w życie plan działania. Akcja każdego z kolejno emitowanych odcinków jest swoistym elementem układanki, która złożona w całość obrazuje perfekcyjnie przygotowaną i zrealizowaną  ucieczkę. Nad to widzowie przeżywają liczne sytuacje, których podczas pobytu w więzieniu i po ucieczce z niego doświadczają bohaterowie serialu.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.